Mislukte megalomane gemeentelijk projecten? De gemeente Ede lust er wel pap van!

Eindelijk!! De inwoners van Ede moesten er lang op wachten. Maar er komen weer prachtige projecten aan. Bijvoorbeeld de Frisokazerne! En bijvoorbeeld de Westhal, of anders gezegd De Fietser.

Eerst maar even die Frisokazerne. Die Westhal komt nog wel een keer! Een paar jaar geleden had een commercieel extern bureau bedacht dat er in de Frisokazerne een multimediaal museum moest komen over Helene Kröller-Müller. Da’s heel mooi. Maar waarschijnlijk wisten de gemeente Ede en dat bureau niet dat er in Otterlo al een prachtig Kröller-Müller museum was en is (vanaf 1938). En ook over de innige sympathie die Helene Kröller-Müller had voor Adolf Hitler kon Ede natuurlijk geen museale mededelingen gaan doen! Dus dat ging niet door. Wel moest waarschijnlijk een paar ton betaald worden aan die externe deskundigen. O ja, in dat museum zou je achter de drijfveren komen van Helene Kröller-Müller. En die gedachte heeft de gemeente Ede wel weer omarmd. Want in het nieuwe museum (in hetzelfde gebouw) kun je nu op zoek gaan naar je eigen drijfveren. Maar dat mogen basisschoolleerlingen niet doen. Die zijn niet welkom. Zoiets staat in het businessplan! De gemeente Ede gaat natuurlijk ettelijke miljoenen betalen aan de verbouwing en diezelfde gemeente geeft jaarlijks € 580.000,– subsidie aan het geheel. Zou aan de inwoners van Ede gevraagd zijn wat zij zouden willen met dat gebouw? Nee, natuurlijk niet. Het college van burgemeester en wethouders weet heus wel wat goed is voor het volk. De burgemeester illustreerde dat meesterlijk tijdens een onlangs gehouden gemeenteraadsvergadering. Hij vond, zo zei hij, dat het college autocratische trekjes heeft. Dat is een moeilijk woord. Dus ik heb dat even in Van Dale opgezocht. Zet u schrap!

“Autocratisch” betekent dat iemand of een organisatie volledige macht heeft en beslissingen neemt zonder rekening te houden met anderen. Het is een leiderschapsstijl waarbij 1 persoon controle heeft en anderen geen inspraak hebben.

Nota bene, de burgemeester had het zelf over autocratische trekjes!! Hij wordt over enkele maanden 65 jaar. Is dat niet een mooie leeftijd om het burgemeesterschap aan de wilgen te hangen?

Even iets tussendoor!

Een paar jaar geleden, nog voor het mislukte megalomane projecten Het Nieuwe Landgoed, het verdiepte spoor, het WFC, het World Artcenter en Artbase had de toenmalige wethouder van sport ook een weergaloos megalomaan idee: er moest in Ede het nationaal voetbalmuseum komen. Misschien wel op de kazerneterreinen of zoiets. Hij heeft zelfs met externe voetbaldeskundigen aldaar rondleidingen verzorgd. We hebben er verder nooit meer iets over gehoord. De huidige wethouder van sport wil natuurlijk niet achterblijven. Hij wil van Ede een militaire stad maken. Weer zo’n loze kreet. Is dat trouwens een officieel standpunt van de burgemeester en de wethouders? Of kletst hij maar wat uit zijn nek?

Dan toch maar weer dat museum in de Frisokazerne. De museum gaat “De Basis” heten. Ook dat is mooi. Hoewel, als je op de gemeentelijke website klikt, dan kun je informatie tegenkomen over de gezinspraktijk de Basis in Ede.

Dat is toch grappig! Je zult als toerist in Ede je drijfveren willen opzoeken in dat nieuwe museum en dan kom je voortdurend via internet terecht op de gezinspraktijk de Basis in Ede! 

Maar waarom zou je in Ede je drijfveren willen opzoeken? Je komt toch louter naar Ede voor het Nederlands kampioenschap wielrennen?

Trouwens, gaat de burgemeester nog een financiële verantwoording afleggen over de gemeentelijke kosten van dat kampioenschap dat op 28 juni j.l. gehouden werd?

Natuurlijk niet! Ik voorspel dat de zelf verklaarde autocratische leider van Ede slechts een informatief memootje stuurt naar de gemeenteraad. En eigenlijk is dat al teveel moeite!!

Foto&licentie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Akoesticum.jpg

Leave a Comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *